Жити в умовах невизначеності можуть тільки закохані та арт орієнтовані люди



 Давосський форум 1999 року, що відбувся на порозі нового тисячоліття, надав тоді широке коло прогнозів та думок щодо майбутнього.

Згадаємо декілька ключових прогнозів 25-ти річної давності.
Експерти тоді прогнозували, що світ рухатиметься у напрямку посилення взаємозалежності між країнами, що призведе до глибшої економічної інтеграції. Водночас, стрімкий розвиток технологій, особливо в галузі інформаційних та біотехнологій, мав суттєво змінити наше життя. Також учасники форуму висловлювали занепокоєння щодо зростання нерівності та погіршення екологічної ситуації. Крім того, експерти очікували, що міжнародні відносини стануть більш складними та багатополярними, що свідчить про формування нових геополітичних альянсів.
Як бачимо, прогнози, зроблені на Давоському форумі 1999 року, багато в чому виправдалися. Світ дійсно став більш глобалізованим, технології продовжують розвиватися з неймовірною швидкістю, а проблеми нерівності та зміни клімату залишаються актуальними і донині.
Враховуючи динамічний характер світу та непередбачуваність майбутніх подій, виникає питання:
Хто ж зможе пристосуватися до викликів сучасності?
Загальні тенденції та висновки, які можна зробити на основі дискусій того часу можна описати 4 пунктами:
1. Важливість адаптивності. Ті, хто зможуть гнучко реагувати на зміни технологій, економіки та соціальних умов, матимуть більші шанси на успіх.
2. Роль освіти.Отримання якісної освіти протягом усього життя та навички критичного мислення, креативності та вміння працювати в команді.
3. Соціальні навички. Розвиток емоційного інтелекту, вміння спілкуватися та співпрацювати. Людські стосунки та соціальні мережі відіграватимуть все більшу роль у житті людей.
4. Етичні питання пов'язані з використанням штучного інтелекту, генетична модифікація та захист персональних даних.
Хто зможе вижити та пристосуватися?
Вижити та пристосуватися зможуть ті, хто
будуть відкриті до змін, інвестуватимуть у своє навчання та будуть прагнути до співпраці на основі критичного мислення та здатності оцінювати наслідки технологічних інновацій.
Існує думка, що перш за все в таких умовах зможуть розвиватись та жити арт терапевти та закохані!
Арт-терапевти зазвичай мають високий рівень емоційної інтелігенції, що дозволяє їм розуміти себе та інших людей на глибокому рівні. Ця навичка стане незамінною у світі, де емоційна складова все більше впливатиме на наше життя.
Арт-терапія розвиває креативність та здатність мислити нестандартно, що допомагає знаходити нестандартні рішення в складних ситуаціях та адаптуватися до змін.
А кохання дає людині силу та мотивацію до життя. Закохані люди, як правило, більш життєрадісні та оптимістичні, що допомогає їм долати труднощі.
Тому закохуйтесь в якусь справу, розвивайте творчість та емоційний інтелект, піклуйтесь про своє ментальне здоров'я та займайтесь мистецтвом. І це допоможе вам жити в умовах невизначеності та нестабільності радісно та щасливо довгі роки.

Коментарі