Загальна інформація про опитувальник Шкала Впливу Подій
❗❗❗
Загальна інформація про опитувальник Шкала Впливу Подій (Impact of Events Scale, IES) була розроблена у 1979 році для моніторингу таких симптомів ПТСР, як повторне переживання травматичних подій та поведінка уникнення спогадів про події та почуттів відносно них (Horowitz et al., 1979).
Представлена тут версія шкали розроблена для дітей віком від 8 років, які уміють читати.
Вона містить дві субшкали: Інтрузії та Уникнення. Основна робота над створенням цієї шкали була проведена нашими колегами, які працювали за підтримки фундації «Діти і війна».
Велика вдячність др. Марді Горовіцу за згоду надати цю шкалу у вільне користування науковцям та практикам. Також ми наголошуємо, що на основі лише даних цієї шкали не можна ставити клінічний діагноз дітям.
Відповідний клінічних діагноз ставиться на основі значно більшої кількості даних, отриманих за допомогою структурованого інтерв’ю, за допомогою якого можна оцінити не лише наявні симптоми трамватичного стресу, їхню важкість, але й вплив їх на загальне соціальне функціонування дитини.
Огляд психометричних характеристик опитувальника Психометричні дані щодо надійності та валідності опитувальника CRIES-8 наведено у роботі В. Юле (Yule, 1997).
При аналізу результатів оцінки 87 постраждалих було виявлено, що 62 дитини, яким поствили діагноз ПТСР (відповідно до критерії DSM), мали в середньому 26 балів за цим опитувальником, тоді як 25 дітей, які не мали цього діагнозу, набрали лише 7,8 балів (p<0,001). У 2005 році дослідники повторно проаналізували валідність цієї шкали (Perrin, Meiser-Stedman and Smith, 2005).
За їхніми даними, від 75% до 83% дітей були правильно класифіковані за допомогою CRIES-8 як такі, що мають або не мають ПТСР.
Коментарі
Дописати коментар